LIGA GCSVJ 2013

Golf Club Slpay sv. Jan se od jara 2013 účastní také ligové soutěže. Zatím pouze družstvo mužů. Vzhledem k tomu, že Slapy vyslaly své družstvo do boje poprvé ve své historii, automaticky byl tým zařazen do nejnižší soutěže - 4. ligy Západ B. Čtvrtá liga letos čítala rekordní počet družstev. Nakonec se sešlo a soutěžilo více než 20 týmů, z toho pouze 2 nejlepší týmy mohou postoupit do 3. ligy.

Slapy reprezentuje tým ve složení: kapitán Martin Páral, Vlasta Jarolím, Karel John, Jakub Keprta, Michal Kopecký a Honza Schöpp, nahradníci Petr pobuda a Michal Bílý. Liga se hraje na 4 soutěžní kola, 2 víkendy v roce, každý tým tvoří 6 hráčů a až 2 náhradníci. Ze 6 soutěžních výsledků se pro žebříček počítá nejlepších 5, nejhorší se tedy škrtá. Hraje se na brutto rány a všichni hrají ze žlutých odpališť.

Prvním soutěžním víkendem byl 8. a 9. červen a hřiště Terasy Ústí nad Labem. Navzdory počasí hráče přívítalo velmi slušně připravené hřiště. Sobota se však nenesla v dobrém duchu a po průměrných výsledcích (součet 431 ran) se mužstvo GCSVJ usídlilo v horní polovině pavouka s cílem v neděli zabrat a umazat ztrátu vedoucích týmů. Druhé kolo přineslo několik skvělých výsledků a postup vzhůru byl nadosah. Bohužel počasí mělo jiné plány a podvečerní bouřka odplavila veškeré naděje na dohrání kola a následný případný postup, kolo bylo bez náhrady zrušeno.

Před druhým víkendem (Mstětice, 20. a 21. července) byl tým GCSVJ díky okolnoste v nelehké situaci a jen mimořádně dobré výsledky mohly zajistit vytoužený postup. V prvním kole naši hráči po solidních výkonech přinesli 410 ran a druhé postupové místo bylo vzdáleno 12 ran. Neděle pak byla svědkem mimořádných výkonů celého týmu. Postupně naši reprezentanti zlikvidovali náskok druhého Yard resortu a průběžně měli stejné skóre. Na hřišti už byl pouze poslední hráč každého týmu, shodou okolností oba ve společném flightu. Nejhorším výsledkem dne bylo v obou týmech 86 ran, takže výkony obou posledních hráčů byly stěžejní a rozhodovaly - kdo přinese lepší číslo, ten svému týmu zajistí postup. Aniž by to věděl, tak náš Vlasta Jarolím zvládnul celou situaci na výbornou a jeho 84 ran oproti 89 hráče z Yard resortu znamenalo náš postup! V celkovém součtu o pouhé 2 rány - 1240 proti 1242!

Sezóna 2014 tedy už ve III.lize! Děkujeme.

Slapy reprezentoval tým ve složení: kapitán Martin Páral, Vlasta Jarolím, Karel John, Jakub Keprta, Michal Kopecký a Honza Schöpp, nahradníci Petr Pobuda a Michal Bílý