Pavilon Slunce

Multifunkční objekt Pavilon Slunce je nedílnou součástí celého projektu Golf Park Slapy sv. Jan a nabízí celou řadu nejen golfových aktivit. Tato moderní budova, která přirozeně souzní s místní krajinou, sdružuje mnoho různých funkcí. Patří mezi ně dvě audiovizuální multimediální místnosti pro pořádání malých konferencí, workshopů, seminářů, dále je v budově malé wellness, nabízíme různé typy cvičení , dále nabízíme výběrově i rehabilitaci, a dále zde návštěvníci najdou turistické infocentrum a v neposlední řadě i výstavní prostory Galerie sv. Jan. Jde o skutečně promyšlenou stavbu.

Tvůrci

Projektu multifunkční budovy se ujal renomovaný česko-německý architekt a interiérový designér Jiří Georg Gebert, který má ve svém portfoliu golfové projekty realizované např. v Austrálii, ve Spojených arabských emirátech, v Německu, Švýcarsku, USA, Dominikánské republice a také v České republice. J.G. Gebert je členem Komory Českých architektů a členem Bayerische Architektenkammer. Za sebou má již celou řadu staveb typu Golf Clubhouse, Golf Residence, Golf Hotel a také Golf Estate Development, realizovaných po celém světě.

Jeho projekty jsou typické pochopením souvislostí místa a vkusným začleněním stavby do architektury krajiny. O projektu Golf Parku Slapy sv. Jan a jeho multifunkční budově říká toto:

"Pavilon Slunce vás chce oslovit v harmonii s přírodou slapských golfových plání svou pestrostí a elegancí. Stavím v konkretním prostředí, a proto vždy znova hledám dobře promyšlenou lokální odpověd. Nové technologie, postupy a materiály jsou výzvou pro architektovu fantazii. Stavba ale nezná zkušební prototypy a sériovou výrobu, na rozdíl třeba od dokonalého značkového globalizovaného produktu; tvoříme unikáty. Pavilon Slunce je jedinečný produkt. Architektura se musí měřit s tak rafinovanými systémy jako je sama příroda, už proto nemám pochopení pro nápadůprostá řešení a banální formy. Enjoy your stay."

 

Jiří Georg GebertJIŘÍ GEORG GEBERT

* 6.6.1942, V PRAZE PODOLÍ
ČVUT fakulta architektury a pozemního stavitelství
Akademie výtvarných umění, Škola architektury (nedokončeno)
člen Komory bavorských architektů
člen Komory českých architektů
člen Komory českých designerů golfu