Rozhledna na Veselém Vrchu u Mokrska

Jedná se o klasickou telekomunikační železnou konstrukci vybudovanou v roce 1999. Vyhlídková plošina se nalézá ve výšce 25 metrů. Vzhledem k tomu, že se jedná o klasickou kovovou konstrukci, kterých je všude plno, rozhledna krásou zrovna nijak neoplývá. Dojem si však zaručeně vylepšíte po výstupu na vyhlídkovou plošinu, ze které se vám otevřou úchvatné výhledy na krajinu středního Povltaví a modré vltavské meandry.  Bez zajímavosti jistě není ani fakt, že na počátku 90. let 20. století zde byly pokusy o obnovení těžby zlata a právě Veselý vrch, i s celým širokým okolím, měl být doslova rozhrabán. Přímo v krajině se mělo zlato ve vyhloubených nádržích louhovat kyanidem. Naštěstí se tak nestalo a při pohledu z rozhledny jistě uznáte, že je to tak správně. V okolí rozhledny se nalézá pěší vycházkový okruh s naučnou stezkou Zlaté Psí hory. Rozhledna není volně přístupná, o aktuální otevírací době je nutno se informovat předem.

Trasa a doprava na místo

pěšky (cca 11 km):

Golf Slapy - Buš - U Dobré Vody - Čím - Chotilsko - Lipí - Sejcká Lhota - Veselý vrch. Na místo lze dorazit velice pěknou trasou, která z větší části vede po polních cestách a snaží se vyhýbat silnicím. Jedná se o celodenní túru pro zdatné turisty.

kolo (cca 11 km):

Golf Slapy - Buš - U Dobré Vody - Čím - Chotilsko - Lipí - Prostřední Lhota - Veselý vrch. Lze využít kombinaci místních komunikací a polních cest. Případně lze využít stejnou trasu jako pro přístup autem. Jedná se o příjemný výlet pro většinu průměrně zdatných cyklistů.

auto (cca 10,5 km):

Golf Slapy - Buš - Nová Hospoda - Křížov - Korkyně - Chotilsko - Prostřední Lhota. Přímo k rozhledně se autem přijet nedá. Parkoviště pro motorizované návštěvníky se nachází v obci Prostřední Lhota, přímo před muzeem Křížovnický špýchar a dále je nutno pokračovat po značené cestě pěšky (cca 2km). Jedná se o vycházku pro každého.

Souřadnice GPS

www.mapy.cz - 49°44'40.762"N, 14°20'35.625"E

Mapa

mapa edice KČT č. 38 / C4

Mapu je možné otevřít v samostatném okně a trasu si prohlédnout v detailu.

Info:

Rozhledna - www.chotilsko.cz/rozhledna-na-veselem-vrchu/d-17577/p1=2090

Naučná stezka - www.zlatokop.cz/ckz/clanky/cesky/NovyKninStezky/3StezkaPsiHory.htm

Obec Chotilsko - www.chotilsko.cz