Rozhledna na vrchu Drahoušek u Osečan

Rozhledna s velice pěkným výhledem stojí na vrchu Drahoušek u obce Osečany. Jedná se o víceúčelovou betonovou telekomunikační věž, otevřenou pro veřejnost v roce 2004. Vyhlídková plošina se nalézá ve výšce 32 metrů a nabízí překrásné výhledy na sedlčansko a neveklovsko. Rozhledna není volně přístupná, o aktuální otevírací době je nutno se informovat předem. Návštěvu rozhledny je možno spojit s prohlídkou muzea Josefa Suka v nedalekých Křečovicích.

Trasa a doprava na místo

pěšky:

Pro pěší výlet tato lokalita pro svou vzdálenost ze Slap není vhodná. Ideální je kombinace auto / pěší vycházka.

kolo (cca 28 km):

Golf Slapy - Buš - Čím - Chotilsko - Prostřední Lhota - Mokrsko - Čelina - Cholín - Nalžovice - Radíč - Osečany. Z Osečan je nutno pokračovat po místní komunikaci směr Prosenická Lhota. Na hřebenu, na kraji lesa, narazíte na malé parkoviště. Po lesní cestě dorazíte k rozhledně za několik minut. Většina trasy vede po místních asfaltových komunikacích. Díky vzdálenosti a členitému terénu je však vhodnější spíše pro zdatnější cyklisty.

auto (cca 28 km):

Golf Slapy - Buš - Čím - Chotilsko - Prostřední Lhota - Mokrsko - Čelina - Cholín - Nalžovice - Radíč - Osečany.

Parkoviště se nachází několik stovek metrů od rozhledny při cestě z Osečan do Prosenické Lhoty. Rozhledna je vidět z širokého okolí, takže se nemusíte bát, že byste ji nenašli.

Souřadnice GPS

www.mapy.cz - 49°41'55.687"N, 14°27'21.741"E

Mapa

mapa edice KČT č. 38 / C5,6

Mapu je možné otevřít v samostatném okně a trasu si prohlédnout v detailu.

Info:

Rozhledna - www.rozhlednyunas.cz/rozhledny/drahousek-u-osecan

Obec Osačany - www.osecany.cz