Usedlost "Medník" s hospodářstvím - prodej domácích produktů

Jde o malou ekologickou farmu založenou roku 1999, na níž se hospodaří po způsobu našich babiček a dědečků. Po předchozí domluvě zde rádi přivítají každého, kdo bude mít zájem se dozvědět něco více o domácím hospodářství. Obzvláště vhodná je návštěva pro rodiny s dětmi, které se zde mohou setkat s koněm, krávou, kozou atd. Všechna zvířata jsou zvyklá na kontakt s člověkem. V závislosti na ročním období je zde možno zakoupit i ekologické produkty vlastní výroby (tvaroh, mošt, sýr…). Návštěva rozhodně stojí za to!

Trasa a doprava na místo

pěšky:

Pro pěší výlet ze Slap není tato lokalita pro svou vzdálenost vhodná.

kolo (cca 21 km):

Golf Slapy - Slapy - přehrada Slapy - Nová Rabyně - Stromeč - Nedvězí - Vysoký Újezd - Teletín - Krňany - Závist. V Závisti najdete farmu již podle místního značení. Trasa pro cyklisty je téměř dvakrát delší než pokud byste jeli autem. V rámci možností však bere ohled na profil terénu, přičemž při použití trasy pro auta (což je také možné) jste nuceni překonávat značné výškové rozdíly. Navíc trasa pro auta vede po poměrně frekventovaných komunikacích. Jedná se výlet pro spíše zdatnější cyklisty.

auto (cca 14 km):

Golf Slapy - Slapy - Štěchovice - Hradištko - Závist. Farma se nachází přímo u silnice a díky informačním cedulím ji nelze minout. Jedná se o výlet pro každého s možností procházky po okolních lesích a loukách.

Souřadnice GPS

www.mapy.cz - 49°51'19.422"N, 14°26'47.198"E

Mapa

mapa edice KČT č. 38 / A6

Mapu je možné otevřít v samostatném okně a trasu si prohlédnout v detailu.

Info: www.usedlost.cz